Hogyan Rakjuk Ki A Rubik Kockát

Tuesday, 17-Aug-21 06:54:02 UTC 1-nap-szabadság-hány-forint

F'). F - Elülső (Front) R - Jobb (Right) U - Felső (Up) B - Hátsó (Back) L - Bal (Left) D - Alsó (Down) A jó hír az, hogy ebben az egyszerű módszerben csupán a F, R, U és L jelöléseket fogjuk használni, így csak négyet kell megjegyezni. Nézzünk néhány példát U Negyed tekerés a felső oldalon, az óra járásával megegyező irányba (90 fok). L' A bal oldal rotációja, az óra járásával ellenkező irányban. R2 Két jobb tekerés egymás után (összesen 180 fok). Kattints az alábbi betükre tekerések animált demonstrálásához! Óra járásával megegyező irány: L F R B D Óra járásával ellentétes: U' F' R' B' D' Készenállunk a kirakási módszer megtanulásához! 1. Fehér élkockák kirakása A fehér élkockák kirakásával kezdünk. Természetesen bármelyik másik színnel is kezdhettük volna, de egyszerűbb ha a továbbiakban erre a színre hivatkozunk. Azt már tudjuk hogy a középkockák stabilak és ezek határozzák meg az oldalak színét, ezér úgy kell megoldjuk az élkockákat hogy azok passzoljanak a közepekkel is. Ez a lépés eléggé intuitív és könnyü, mivel még nincs sok mező a helyén amire figyelnünk kellene hogy el ne rontsuk őket.

Hogyan rakjuk ki a rubik kockát movie

Az alábbi animált példa azt szemlélteti amikor mindegyik sarok rosszul orientálódik. A sarkokat egyenként elküldi a "szürke" pozícióba, és addig ismétli az algoritmust amíg mindegyik helyére kerül. A végén pedig egy U tekeréssel az utolsó mezőt is helyére rakja. Nyomd meg a lejátszás gombot hogy eliduljon az animáció! A Rubik-kocka kirakása Jelölések F ront - Szembenső, R ight - Jobb, U p - Felső, L eft - Bal L - Bal az óra járásával megegyező irányba R' - Jobb oldal ellenkező irányba 1, 2. Fehér oldal Kereszt élek, majd sarkok. Jobb: U R U' R' U' F' U F Bal: U' L' U L U F U' F' 5. Két él felcserélése 6. Felső sarkok pozícionálása 7. Felső sarkok orientálása Vidd egyenként a rosszul fordult sárga sarkokat a megjelölt helyre a felső oldal tekerésével és ismételd a R' D' R D mozdulatot, amíg mindegyik a helyére kerül.

Nem baj ha az oldalszínek nem passzolnak, mivel a következő lépésben fogjuk a sárga éleket a végleges pozíciójukba helyezni. » » » Amikor a az első két réteg meg van oldva, csupán ez a 4 minta lehet a kocka tetején. Használjuk az alábbi algoritmust, hogy egyikből átmenjünk a másikba, amíg el nem érjük a sárga keresztet. F R U R' U' F' Pont – háromszor kell végrehajtanunk az algoritmust mikror mindegyik él rosszul van fordulva. Ne feledd az első után úgy fordítani a kockát hogy az "L" forma a mefelelő irányba mutasson (a szárakkal fel és balra). "L" forma – kétszer kell még végrehajtanunk hogy elérjük a célunk. Mielőtt nekilátnál, győződj meg róla hogy a képen látható módon áll a derékszög. (Van egy rövidítő is, amellyel egy lépésben megoldhatjuk ezt az esetet: F U R U' R' F'). Vonal – Egyszer kell csak elvégezni az algoritmust és meg is vagyunk. Plusz – Ha látod a sárga keresztet akkor következhet az élek cserélgetése (görgess le). 5. Sárga élek felcserélése Van egy sárga keresztünk a kocka tetején de valószínüleg az élkockák oldalmatricái nem passzolnak a szélső oldalak színével, ezért meg kell őket cserélgetni.

A R' D' R D trükk mindíg működik, de sajnos bizonyos esetekben túl sok fölösleges lépést igényel. Két eset amiben "rövidíthetünk": 3. Középső szint Most, hogy végeztünk a fehér oldallal, fordítsuk fel a kockát, mivel a megoldott oldalt nem szükséges néznünk a továbbiakban. Az első oldal kirakása egyszerű volt, de itt jön az a pont ahol a legtöbb ember elakad, mivel a második réteg megoldásához túl sok lépést kell előrelátnunk betanult algoritmus nélkül. Két egymással szimmetrikus algoritmust kell megjegyeznünk. A jobb és bal algoritmusnak nevezzük őket, és mindkettő a felső oldalról a szemben levő élkockát mozgatja, az egyik jobbra, a másik balra. Amikor nincs a felső oldalon olyan élkocka ami a középszintbe illene mert mind ott vannak már csak rossz helyen, használjuk ugyanezeket az algoritmusokat hogy kiszedjük onnan őket. Például, amikor egy él a helyén van, de el van fordulva: U R U' R' U' F' U F - U2 - U R U' R' U' F' U F 4. Felső kereszt A negyedik lépésben egy sárga keresztet fogunk formálni a kocka tetején.

  1. Hogyan rakjuk ki a rubik kockát recipe
  2. Hogyan rakjuk ki a rubik kockát 1
  3. Hogyan rakjuk ki a rubik kockát 3

Hogyan rakjuk ki a rubik kockát pdf

Egy pár érdekesség amit észrevehetünk: Stabil középkockák Megfigyelhetjük hogy akármelyik oldalt tekerjük el, a középkockácskák mindig helyben maradnak. Ezek határozzák meg hogy melyik oldal milyen színű lesz. Él és sarokkockák A középkockákon kívül a játkék nyolc sarok és tizenkét élkockából áll. Ezeken három, illetve két matrica van felragasztva. Túl sok lehetőség A Rubik-kockának rengeteg lehetséges pozíciója van (több, mint 43 quintillió), ezért lehetetlen kirakni, ha csak összevissza forgatjuk az oldalakat. A taktikánk Megfigyelhetjük, hogy nehéz úgy megoldani új részeket, hogy ne rontanánk el a már meglevőket. Ezért a kockát rétegekre osztjuk és minden lépésben olyan algoritmust használunk ami nem rontja el a meglevő részeket. Jelölések a Rubik-kockán Betükkel jelöljük a tekeréseket az algoritmusokban. A kocka hat oldalát azok angol nevű nagy kezdőbetüivel jelöljük. Egy betü az órajárásával megegyező irányba jelent egy csavarást ( ↻ pl. F), míg az ellenkező irányúakat egy aposztróffal jelöljük ( ↺ pl.

hogyan rakjuk ki a rubik kockát 2

Mobilbarát verzió 📱 Csak semmi pánik, ez nem csalás. Valójában az emberek 99. 9 százaléka nem tudja megoldani segítség nélkül;) Bemutom a legkönnyebb megoldást. Csupán 6 algoritmust kell megtanulni. Görgess le hogy megtudd a titkot! Vigyázat Agyműködést igényel! A legegyszerűbb megoldás Lépésekben fogjuk ezt megtanulni: » 1 Ismerkedés Játssz a kockáddal, és ismerkedj meg vele! Próbáld kirakni a fehér oldalt segítség nélkül! 🔬 2 Jelölések Betükkel fogjuk jelölni a kocka hat oldalát és ezeket használjuk az algoritmusok leírására. 🤞 3 A megoldás A kockát rétegekre osztjuk amelyeket egyenként oldunk meg, ügyelve a már megoldott részekre. 🔧 4 Gyakorlás Az oldal alján összefoglaltuk a felhasznált algoritmusokat, hogy ez segítsen a gyakorlásban. 🏋 Fedezd fel a Rubik-kockádat. Tekergesd a kockád egy keveset hogy jobban megismerd mielőtt belevágnál az algoritmusok tanulásába. Próbáld ki milyen messze jutsz anélkül, hogy tovább olvasnád ezt az oldalt. Az emberek többsége ki tud rakni egy színt segítség nélkül, miután hozzászokott a játékhoz.

  1. 2000 es évek mese sorozatai online