Ferenczi György És A Rackajam

Sunday, 15-Aug-21 22:24:34 UTC 60-év-feletti-férfiak-nyugdíjazása

Sajátot kell építeni. Nekem a zene nem ipar, nem vagyok iparos. Amikor ezt először kimondták, azonnal tudtam, hogy nem akarok a része lenni. Nem refrént meg dalokat árulok, hanem muzsikálok. Belső kényszer alapú alkotás: olyan, amilyen, én ezért mindig vállalom a felelősséget, mert ott állok a színpadon, utána meg ott állok a büfében. Felelősségre vonható vagyok. Most lehetőség van a dolgok átértelmezésére és olyasvalami felépítésére, ami mindenkinek jó. És tegyük hozzá: Magyarországon tízmillió emberből a táncházmozgalomnak négyszázezer igazolt tagja van. Ez százezer családot jelent. És ez befelé szerveződő közösség, amely nem kíváncsi a kereskedelmi világra. Ezek az emberek bebizonyították, hogy nem kötelező behódolni a mainstream szemléletnek. És közben nem alkalmatlanok a világra, mert mindenki dolgozik, van pénze megvenni a táncházba a jegyet, meghívni a barátait egy italra. Ez munkaalapú közösség, amelyben nem vagy senki, ha nem tudsz eltáncolni egy legényest. És a saját legényesed tíz év meló.

Csík Zenekar és Ferenczi György - Elszállt egy hajó a szélben + Ez a vonat ha elindult... - YouTube

  • VIDEÓ: Ferenczi György és a Rackák kiegészültek a Csali zenekarral - A pozsonyi sétatéren - ATEMPO.sk | zenei-kulturális portál
  • Gitár & Toll: Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák - EKMK
  • Ferenczi György, a Rackajam és Janicsák Veca: Népdal medley(A Dal 2021 – I. elődöntő extraprodukció) - YouTube
  • Ferenczi György és a Rackajam & Roby Lakatos : Kaszárnya, Alföld, Tiltakozni, Az árgyélus - YouTube
  • Új albumot adott ki a Ferenczi György és a Rackajam
  • Ps4 pro vs xbox one s melyik a jobb white

A Népmese bankrablós-betyáros balladája Ferenczi rappelésével olyan, mintha Ganxsta Zolee értelmezné a mindenkori legkisebb fiú történetét – s mint kiderült, tényleg ő írta a szöveget. A Hé, ördög pedig, amiben azt éneklik az ördögnek, hogy "vidd el bankot, védd meg a hazát", Berta Zsolt verse, Ferenczi szerint a rendszerváltást követő, kapitalizmusban eltöltött időt summázza. A Teljességgel kizárt című, Black ­Sabbath-os vagy zeppelines stílusú Lackfi-vers szintén markáns társadalomkritika. – Játszottak már korábban is ilyen punkos hangvételűt? – A Petőfi-lemez tele van ezzel! Akasszátok fel a királyokat… Érdekes, mert van ez a blokk a lemezen: a Népmese, a Hé, ördög meg a Teljességgel kizárt. Egy hangnemben van, D-dúrban. A lemez a TranSoulvania kalotaszegi hajnalijával, a szerelemmel indul, aztán jön a Butterfield Blues Bandes Dínomdánommal az éjszaka, borozás, bulizás. Azután az említett hármas blokk következik, és mivel nem akarjuk üzemszerűen komolyan venni magunkat, azt mondjuk, elég a társadalomkritikából, keressünk egy természetesebb életformát: jön Mika a Zümmögővel, és ezzel elkezdődik egy kísérletialbum-szerkesztés.

A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: 2020. december 7. hétfő 07:15 Ferencziék eddig sem voltak egy opportunista társaság, de a Rackák a zűrben című lemezük kiemelkedően kompromisszummentes, bátor, érett anyag. Ráadásul meglepően családias is: a Rackajam minden tagjának van saját dala az albumon, amit a saját szája íze szerint csinált meg. Ferenczi Györggyel a lemezről, amerikai és magyar zenéről és zenei kultúráról beszélgettünk telefonon, no meg a mainstreamről és az azon kívüli valóságról. Beszélgetésünk után kaptam a hírt, hogy a muzsikust a Hangszeresek Országos Szövetsége az év zenészének választotta. A hanganyag mellé nem kaptam sok információt, nem is volt világos elsőre, melyik számot ki énekli, de Ferenczi fölvilágosított: a Dínomdánom Petőfi-versét például Jankó Miklós dobos írta és énekli, a Megint című dal Apáti Ádám basszusgitáros-tangóharmonikás tavaly elhunyt édesapja versének megzenésítése. A Zümmögőt, Nagyálmos Ildikó versét a misztrálos Heinczinger Mika énekli (az ő hangját azért fölismertem), ebben pedal steel gitárt és elektromos szitárt is hallunk.

Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák | Koncert.hu

ferenczi györgy és a rackajam zöld erdőben

Ferenczi György és a Rackajam - Kiscsősz 2015. - YouTube

A Rackajam együttes műsorában összeolvad a magyar kultúra, és a rock'n'roll forradalom szeretete. Így fér össze a kalotaszegi hajnali Petőfi és Gérecz verseivel, illetve Hendrix zenéjével. A rendkívül energikus produkció mosolya bearanyozza a velük töltött tartalmas, információban, és humorban gazdag estét. Számos ponton utal a rock'n'roll forradalom, az amerikai zenei kultúra és a zenekar elképzelésének kapcsolatára. A Rackajam együttes négy tagja 2005-től dolgozik együtt Ferenczi Györggyel. Fúziós zenét játszanak, melyben fontos szerepet tölt be a magyar népzene a rhytm&blues, a funky, a reggae, a hip-hop és a groove. A Gryllus Kiadónál 2005-ben megjelent Csárdafunk című lemezükön Sebestyén Márta is közreműködik. A zenekar életében nagyon fontos állomás a Hangzó Helikon sorozatban, 2006-ban megjelent Ferenczi - Petőfi album. Ez a kiadvány 2007-ben aranylemez lett. A Petőfi lemez anyagát számtalan előadáson játszották, többek között 2008. január 22-én a Művészetek Palotájában, neves vendégművészek közreműködésével.